The Oberoi *****

Maurícius

Dokonalé soukromí pro nejnáročnější

Cena zájezdu na vyžádání

Cenovou nabídku Vám rádi připravíme individuálně po zaslání nezávazné poptávky.

Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Osobně
jsme
navštívili

Hotel The Oberoi *****

Lokalita Maurícius, Pointe Aux Piments (Balaclava) | Zobrazit mapu
Strava Polopenze, Snídaně | Více o gastronomii
Tipy specialistů Vilový resort Soukromí pro páry Exkluzivní lázně a relaxace

Popis hotelu The Oberoi ***** Maurícius

Exkluzivní a intimní hotel Oberoi se nachází v Želví zátoce, na severozápadním pobřeží ostrova Maurícius. Obklopen je tropickou zahradou a dominuje mu bazén s průzračnou vodou.

V těsné blízkosti hotelu se vine pláž s bílým pískem ve tvaru tří půlkruhů a nabízí nádherné výhledy na tyrkysově modrou lagunu i majestátní hory v pozadí.

Architektura hotelu kombinuje kámen, dřevo a došky. Tyto přírodní materiály jsou zcela v souladu s tropickou krásou ostrova a hotel tak vytváří pohádkový dojem a idylickou atmosféru. Toto místo si zamilují všechny romantické duše.

Oberoi je ideálním místem pro páry, které si chtějí užívat intimní dovolenou v ráji.

 

 

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Luxury Pavilion

Luxury Pavilion

Luxury Pavilon (70 m²) ukrývají prostornou ložnici, obývací část a prostornou terasu s možností stolování a výhledy na zahrady a Indický oceán...

Luxury Villa s bazénem

Luxury Villa s bazénem

Luxury Vila s bazénem nabízejí relax ve vlastním bazénu o rozměrech 8 x 4,5 metrů, který je zasazen na obezděném dvorku...

Luxury Villa se zahradou

Luxury Villa se zahradou

Luxury Vila se zahradou disponují obezděnou tropickou zahradou a venkovním prostorem ke stolování...

Royal Villa s bazénem

Royal Villa s bazénem

Royal Vila s bazénem se nacházejí v bujné tropické zahradě, mají elegantně zařízený obývací pokoj s výhledem na soukromý bazén (55 m²) a Indický oceán...

Gastronomie a hotelové restaurace

Restaurace hotelu Oberoi je tradičním dřevěným zázrakem s doškovou střechou, zasazeným do prostředí palem a s výhledem na Indický oceán. Najíst se můžete uvnitř nebo venku pod hvězdami. Nabídka pokrmů zahrnuje evropskou, orientální a kreolskou kuchyni. Nebeskou atmosféru dokreslují svíčky plující po vodní hladině bazénu, exotické květiny, večerní písně a úchvatné západy slunce.

Druhá restaurace, On The Rocks Restaurant, kromě úchvatných výhledů nabízí čerstvé saláty, těstoviny, pizzu, sendviče a barbecue. Otevřena je na obědy a večeře.

Místní bar otevírá své brány od jedenácté dopolední do jedenácté večerní. 

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Vybírat lze z velkého množství hotelů a různých typů pokoje i formy stravování. Maurícius jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na Mauríciu. S místní cestovní kanceláří Emotions s dlouholetými zkušenostmi a nejširším portfóliem služeb přímo spolupracujeme. Při pobytu na ostrově se o Vás bude starat český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše na Mauríciu vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Cestovní kancelář DELUXEA vybírá do své nabídky hotely na základě osobního poznání. Vždy Vám ukážeme fotky a videa z osobních návštěv našich zaměstnanců. S hotelovými řetězci z naší nabídky spolupracujeme již mnoho let. Do většiny hotelů každoročně cestujeme na inspekce. Velkou část naší klientely tvoří opakovaní zákazníci, kteří se do našich hotelů rádi vracejí.

Kategorie a vybavení pokojů The Oberoi

Hotel Oberoi zahrnuje ubytování v luxusních vilkách s privátní zahradou nebo soukromým bazénem. Všechny vily jsou vybaveny: satelitní televizí a DVD přehrávačem, bezdrátovým připojením k internetu, elektronickým trezorem, telefonem s přímou volbou, osobním barem, 24 hodinovou soukromou jídelnou, napájecí stanicí pro iPod a kávovarem Nespresso.

Každý pokoj zahrnuje romantickou postel s nebesy, koupelny jsou vybavenu samostatným sprchovým koutem a vanou v mramoru, ze které je výhled do zahrady. 

Nabídka pokojů

Luxury Pavilion

Luxury Pavilion fotoLuxury Pavilion

Luxury Pavilon (70 m²) ukrývají prostornou ložnici, obývací část a prostornou terasu s možností stolování a výhledy na zahrady a Indický oceán.

Luxury Villa s bazénem

Luxury Villa s bazénem fotoLuxury Villa s bazénem

Luxury Vila s bazénem nabízejí relax ve vlastním bazénu o rozměrech 8 x 4,5 metrů, který je zasazen na obezděném dvorku.

Luxury Villa se zahradou

Luxury Villa se zahradou fotoLuxury Villa se zahradou

Luxury Vila se zahradou disponují obezděnou tropickou zahradou a venkovním prostorem ke stolování.

Royal Villa s bazénem

Royal Villa s bazénem fotoRoyal Villa s bazénem

Royal Vila s bazénem se nacházejí v bujné tropické zahradě, mají elegantně zařízený obývací pokoj s výhledem na soukromý bazén (55 m²) a Indický oceán. Oddělené ložnice taktéž nabízí úžasný výhled na moře. Jídelna se nachází pod širým nebem.

Two Bedroom Luxury Vila s bazénem

Two Bedroom Luxury Vila s bazénem fotoTwo Bedroom Luxury Vila s bazénem

Two Bedroom Luxury Vily s bazénem jsou zasazeny do obezděné zahrady (600 m²). Jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Jeden ze dvou elegantních pokojů je vybaven dvěma oddělenými lůžky. Bazén je o rozměrech 8 x 4,5 metrů.

Two Bedroom Presidential Villa s bazénem

Two Bedroom Presidential Villa s bazénem fotoTwo Bedroom Presidential Villa s bazénem

Two Bedroom Presidential Villa s bazénem se též nacházejí v zahradě (650 m²) a mají obývací pokoj s výhledem na soukromý bazén a Indický oceán. Jídelní pavilon se nachází venku a nabízí stolování pod hvězdami.

Three Bedroom Royal Vila s bazénem

Three Bedroom Royal Vila s bazénem fotoThree Bedroom Royal Vila s bazénem

Three Bedroom Royal Vila s bazénem jsou propojením dvou luxusních pavilonů, zasazených v tropické zahradě. Tři ložnice poskytují dostatek prostoru pro rodinnou dovolenou či skupinku přátel. Jídelna je též situována venku, orientována směrem k nejkrásnějším západům slunce.

Premier villa s bazénem

Premier villa s bazénem fotoPremier villa s bazénem

Tyto vily jsou umístěné nejblíže k moři. Mají úžasný výhled na Želví zátoku a nezapomenutelný výhled na západ slunce. Jsou dekorovány relaxačními přírodními barvami, s ručně malovaným nábytkem a místním uměním. V interiéru naleznete manželskou postel a příjemný obývací prostor. Vně vily naleznete svěží jídelní pavilon s doškovou střechou a vyhřívaný bazén. Rozloha vily je 325 m2.

Presidential villa s bazénem

Presidential villa s bazénem fotoPresidential villa s bazénem

Tato opulentní rezidence je situována na pláži se skvělým výhledem na oceán hory a i západ slunce. S tradiční doškovou střechou, vysokým stropem a přírodními barvami použitými v interiéru je dokonalým relaxačním zážitkem. Můžete se natáhnout v hlavní ložnici na manželské posteli a nebo si užít luxusu v zadní koupelně s výhledem do bujné zahrady. Odpočívejte ve vyhřívaném bazénu nebo se osvěžte v jídelním pavilonu, zatímco pozorujete večerní oblohu při západu slunce. Celková rozloha vily je 650 m2.

Pláž a moře

U hotelu se nachází pláž, pokrytá jemným bílým pískem ve tvaru tří půlkruhů. Jedná se o dokonalé místo ke slunění, ale i hrám v písku. Pláž je kratší, místy jsou kameny. Výhledy se otevírají nejen na lagunu, ale i na rozmanité krásy ostrova.

Online cena a slevy The Oberoi *****

Nabídka nocí zdarma v hotelu Oberoi

Využijte nabídku čerpání nocí zdarma, která platí, pokud strávíte celou dobu pobytu v níže uvedených termínech. Platí pro Luxury Pavillion a Luxury Vila se zahradou nebo bazénem. Nelze kombinovat se svatební nabídkou a nabídkou pro děti.

Výhody od DELUXEA pro svatbu v zahraničí nebo svatební cestu

Svatba v hotelu = právoplatný svatební obřad v hotelu. Získáváte slevu na nevěstu uvedenou níže. Svatební cesta = pobyt v hotelu do 12 měsíců po svatbě uskutečněné kdekoliv. Získáváte slevu na nevěstu uvedenou níže.

Kulaté výročí svatby = každé 5. výročí svatby. Příjezd do hotelu se musí uskutečnit v termínu 12 měsíce před až do 12 měsíce po výročí svatby. Dvojice musí prokázat v CK i v hotelu Oddací list.

Platí při ubytování v Luxury Pavilion, Luxury vila se zahradou a Luxury vila se soukromým bazénem. Minimální délka pobytu 5 nocí.

Nelze kombinovat s jinou nabídkou.

Cena zájezdu od naší specializované cestovní kanceláře zahrnuje

Osobní poradenství - v hotelu jsme bydleli (více zde)
Zpáteční letenku (z Prahy, Vídně či jiného letiště dle kalkulace) vč. letištních tax v uvedené cestovní třídě (více zde)
Ubytování na vybraný počet nocí (více zde)
Stravování dle kalkulace (více zde)
Privátní zpáteční transfer klimatizovaným osobním vozem z letiště přímo do hotelu (více zde)
Na Mauríciu česky mluvící delegát (více zde)
Help desk naší cestovní kanceláře v České republice 24h/7d (více zde)
Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku (více zde)
"Informace o Mauríciu" v češtině (více zde)
"Informace před cestou na zájezd s naší cestovní kanceláří" (více zde)
"Průvodce Mauritius, Reunion, Seychely" kniha z edice Lonely Planet v češtině (více zde)
Mapa ostrova Mauricius vyznačenými místy, která doporučujeme navštívit (více zde)
CESTOVNÍ KANCELÁŘ DELUXEA ZÍSKALA ZA OBDOBÍ 2017/2018, 2016/2017, 2015/2016, 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010, 2008/2009, 2007/2008 OCENĚNÍ NEJLEPŠÍHO PRODEJCE BEACHCOMBER HOTELŮ V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE (více zde)
SLUŽBY NEKUPUJEME U ŽÁDNÉ NĚMECKÉ CESTOVNÍ KANCELÁŘE A PŘI CESTOVÁNÍ NEBUDETE ČLENY NĚMECKÉ SKUPINY. ZÁJEZD OBJEDNÁVÁ NAŠE CESTOVNÍ KANCELÁŘ PŘÍMO NA MAURICIU. PŘÍPADNÉ ZMĚNY VYŘÍDÍME RYCHLE (více zde)

Podmínky a zvýhodnění pro rodiny s dětmi

Dvě děti do 8 let na jedné postýlce zdarma na pokoji se dvěma dospělými. Jedno dítě od 8 do 12 let na pokoji se dvěma dospělými zdarma. Toto neplatí v době 27.12.2015 - 04.01.2016, kdy je poplatek za dítě 4.200,-Kč. Pro dvě děti nad 8 let nebo pro jedno nad 12 let je nezbytný další pokoj. Maximálně 2 dospělé osoby v jedné vile.
V termínu 11.04. - 11.10.2015 a 06.04. - 11.10.2016 speciální nabídka pro rodiče se dvěmi dětmi do 16let, ubytované ve vlastním Luxury Pavilion, který je pro děti zdarma při pobytu na min. 5 nocí: k prvnímu pokoji pro rodiče druhý zdarma se snídaní. Nelze kombinovat s jinou nabídkou (ani pokoj pro rodiče).
V termínu 12.10. - 18.12.2015, 11.01. - 05.04.2016 a 12.10. - 20.12.2016  speciální nabídka pro rodiče se dvěmi dětmi do 16let, ubytované ve vlastním Luxury Pavilion, který je pro děti se slevou 75% při pobytu na min.5 nocí.
Nelze kombinovat s jinou nabídkou (ani pokoj pro rodiče).

Vylepšete svůj zájezd - možnosti rozšíření

Svůj zájezd si můžete vylepšit:

Výběr vyšší kategorie pokoje (typ pokoje si vyberte v Online kalkulaci)

Rozšíření formy stravování (typ pokoje si vyberte v Online kalkulaci)

Pohodlnější transfer lepším autem, luxusním SUV či limuzínou - více o transferech

Individuální výlety s autem a vlastním řidičem či plavby katamaránem po moři apod. - více o exkurzích

Možnost využití profesionálních fotografů, kteří Vám zdokumentují Váš pobyt v ráji - rádi Vám poradíme

VIP uvítací balíček na Mauríciu, asistenční služby, tlumočení do češtiny při svatbě - více zde – rádi Vám poradíme

Dřívější check-in nebo pozdní check-out (pokoj k dispozici za příplatek). Pokoj v hotelu Vám garantujeme většinou od 14 hodin v den příjezdu a do 12 hodin v den odjezdu. Pro dřívější příjezd a pozdější odjezd jsou zdarma tranzitní prostory (úschovna, sprcha, šatna), pokoj je za příplatek – rádi Vám poradíme

Zvýhodněné parkování na letišti v Praze nebo na letišti ve Vídni

Salonek YU Lounge na letišti na Mauríciu

Cestovní pojištění

Vyberte si optimální variantu cestovního pojištění a my Vám ho uzavřeme.
Sbaleno - kompletní ochrana na zájezd nebo Multi Trip - celoroční pojištění.


Profi foto hotelu Oberoi *****

Naše foto hotelu Oberoi *****

Gastronomie a hotelové restaurace The Oberoi

Restaurace hotelu Oberoi je tradičním dřevěným zázrakem s doškovou střechou, zasazeným do prostředí palem a s výhledem na Indický oceán. Najíst se můžete uvnitř nebo venku pod hvězdami. Nabídka pokrmů zahrnuje evropskou, orientální a kreolskou kuchyni. Nebeskou atmosféru dokreslují svíčky plující po vodní hladině bazénu, exotické květiny, večerní písně a úchvatné západy slunce.

Druhá restaurace, On The Rocks Restaurant, kromě úchvatných výhledů nabízí čerstvé saláty, těstoviny, pizzu, sendviče a barbecue. Otevřena je na obědy a večeře.

Místní bar otevírá své brány od jedenácté dopolední do jedenácté večerní. 

Delegát a služby na Mauríciu

Cestovní kancelář DELUXEA nabízí na ostrově Maurícius exkluzivně čtyři české nebo slovenské delegáty, kteří zde dlouhodobě žijí. Při své dovolené nemusíte mít obavy z jazykové bariéry. Na osobní schůzce ve Vašem hotelu se můžete delegáta zeptat na vše, co Vás zajímá. Pro případ nouze dostanete na delegáta i telefonní číslo na jeho mobil či whatsap. Navíc během celé dovolené jsme pro Vás na telefonu 24 hodin denně i my v cestovní kanceláři. Můžete nás požádat o asistenci nebo jenom poslat fotky, jak si užíváte moře či místní kuchyni. Standardní služby českého nebo slovenského delegáta jsou jen za malý příplatek. Delegát Vás může doprovázet i na výletech a překládat do češtiny/slovenštiny, cena odráží délku exkurze. Detailní informace o delegátech najdete zde. Průvodci Emotions plynule mluví česky, slovensky, rusky, ukrajinsky, anglicky a francouzsky. Privátní řidiči ovládají plynule angličtinu a francouzštinu.

Na ostrově Maurícius se o Vás bude starat naše partnerská cestovní kancelář EMOTIONS. Její služby po příletu, v průběhu pobytu a před odletem zahrnují:

 • Přivítání u přepážky naší partnerské cestovní kanceláře Emotions, která se nachází přímo v budově letiště a je opatřena cedulkou s Vašimi jmény a logem DELUXEA
 • Team usměvavých delegátů v uniformách, kteří Vám předají česky psaný uvítací dopis, mapu ostrova a brožurku s možnostmi výletů a exkurzí
 • Vodu nebo uvítací nápoj a malé místní sladkosti
 • Krabičku mauricijského koření jako suvenýr
 • Pomoc v případě jakéhokoli problému (například poškození nebo zpoždění zavazadel)
 • Portýra, který Vám pomůže naložit kufry do auta
 • Transfer přímo do hotelu
 • Nové klimatizované osobní automobily vybavené Wi-Fi připojením
 • Vstřícného řidiče, který Vám cestou do hotelu rád předá informace o ostrově a možnostech výletů
 • V případě potřeby asistenci při check-inu v hotelu ze strany řidiče
 • Schůzku s českou delegátkou přímo v hotelu, a to běžně druhý den po příletu
 • Českou / slovenskou delegátku na telefonu po celou dobu Vašeho pobytu
 • Asistenci při odbavení během odletu z Maurícia

Sport a wellness hotelu Oberoi *****

Lázně hotelu Oberoi jsou dokonalou svatyní klidu. Hosté sem přicházejí nalézt harmonii a pocit pohody. K vybavení patří kosmetický salon, parní lázeň, posilovna a jednotlivá lázeňská apartmá s vlastní jacuzzi. Tradiční mauritijské procedury využívají přírodní místní oleje a ovoce. Co třeba vyzkoušet masáž čerstvě mletým kokosem?

Fitness centrum ukrývá vnitřní bazén, tělocvičnu, posilovací stroje, tenisové kurty a vybavení, díky kterému snadno posílíte svalstvo.

Výhody od DELUXEA pro svatbu v zahraničí nebo svatební cestu

Svatba v hotelu = právoplatný svatební obřad v hotelu. Získáváte slevu na nevěstu uvedenou níže. Svatební cesta = pobyt v hotelu do 12 měsíců po svatbě uskutečněné kdekoliv. Získáváte slevu na nevěstu uvedenou níže.

Kulaté výročí svatby = každé 5. výročí svatby. Příjezd do hotelu se musí uskutečnit v termínu 12 měsíce před až do 12 měsíce po výročí svatby. Dvojice musí prokázat v CK i v hotelu Oddací list.

Doprava do hotelu The Oberoi

Transfer z letiště do hotelu Oberoi zabere cca hodinu a pětadvacet minut. Dopravní situace může ovlivnit dobu cesty. Vybrat si můžete klimatizované osobní auto, SUV/terénní vůz, limuzínu, helikoptéru, případně klimatizovaný bus/minibus spolu s dalšími turisty, který však může cestou stavět až ve třech hotelech.

Mapa - The Oberoi *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na Maurícius do hotelu The Oberoi *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem The Oberoi *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Poslední inspekce hoteluzaměstnancem cestovníkanceláře DELUXEA
 
Ing. Jindřiška Jelínková
Ing. Jindřiška Jelínková 724 065 778

Recenze hotelu The Oberoi *****

Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení

Ohlasy klientů DELUXEA

Mauritius - Oberoi 19.8.2010

Maurícius , hodnocení ze dne 09. 10. 2012

Dobrý den paní Jelínková,

Hotel Oberoi – viděla jsem, že ho na svých stránkách také doporučujete. Jedním slovem – úžasné. Naprosto ideální místo pro romantickou a klidnou dovolenou v páru. Ale nevhodné pro ty, kdo hledají noční zábavu, restaurace je ve 22hod liduprázdná a živá hudba v baru končí kolem 23.hod. Nelze doporučit ani pro rodiny s dětmi, které jsme tam také viděli. Na děti tam vůbec nejsou připraveni, musejí se tam hrozně nudit. Strašně milý, přátelský a profesionální personál (se Seychelami se personál vůbec nedá srovnat), jejich přístup nám dovolenou hrozně moc zpříjemnil. Krásné prostředí, vynikající kuchyně (pouze a la carte, žádný bufet).

Počasí v zimním období – s tím je to trochu horší a nebyli jsme na to úplně připraveni. Říkala jste nám, že je tam jako u nás v létě, koupat se dá, jen večery jsou chladné. V průvodcích píšou, že v srpnu je průměrně 1 deštivý den, což je neméně z celého roku. Realita je ale taková, že prší každý den (někdy i vytrvale celý den a noc) a počasí se mění každou hodinu, a to většinou k horšímu. Ráno bývá jasno a horko, ale než dosnídáte, ochladí se o 5°C, zatáhne se, začne foukat vítr a než dojdete na pláž, můžete si jít do vily pro dlouhé kalhoty a pro deštník. Pokud svítí sluníčko (třeba i jen dírou v černých mracích), je krásně horko, ale jakmile slunce zaleze za mrak, je opravdu zima a fouká. A mraky se nad ostrovem drží prakticky pořád, hlavně nad horami. Co se týče večerů, některé byly velmi větrné a chladné, na což ani svetr a sako nestačily. Restaurace má ohřívací hřiby, ale na vítr není připravena. Nemá žádné stěny, jen rákosové závěsy, které před větrem neochrání. Ale byly i večery, kdy jsem po celou večeři seděla na pobřeží v šatech na ramínka. Takže hlavní poznatek z Mauricijské zimy je ten, že si nemůžete být počasím jisti ani hodinu, jak je proměnlivé a během týdne tam zažijete kompletní škálu českého počasí od července po listopad. Co se týče oblečení, je lepší připravit se úplně na všechno. Užili bychom i přes den mnohem víc teplého oblečení, než jsme s sebou měli, zato letní oblečení jsme nevyužili ani z poloviny. Mysleli jsme si, že jsme chytli nějakou studenou frontu nebo co, ale podle místních lidí je takhle proměnlivé počasí v zimě běžné. A to je bohužel velmi důležitá informace, kterou jsme se nikde na internetu ani v průvodcích předem nedozvěděli a nepřipravili jsme se na ni. Zimu bych proto nikomu nedoporučila na plážovou dovolenou, ale spíš na cestování. Taky jsme to tak řešili, když jsme pochopili, že nemá cenu čekat na pláži na sluníčko. Cestovali jsme po ostrově (je tam spousta zajímavých míst, vodopádů, kráterů..) a na vedlejší ostrovy, byli jsme na lovu tuňáků (deep sea fishing) atd... a díky tomu jsme si to moc užili a máme spoustu nezapomenutelných vzpomínek.

Večeře v Burj al Arab byla bez problémů, dokonce nás v recepci uvítali naším jménem :-) , takže o nás moc dobře věděli. :-) Pokud by se Vás na to v budoucnu někdo ptal, neplatí se vstupné a v ceně není bufetová večeře, jak mi říkala Vaše kolegyně. Vstup do hotelu i restaurace je s rezervací zdarma a restaurace funguje na principu ala carte. Je docela drahá, ale když s tím člověk počítá, tak se to dá. (Teda, když si teda dáte jen jídlo a sklenku rozlévaného vína, lahvi vína za 250tis CZK jsme se jen zasmáli). Ceny jídla jsou cca jako v drahých restauracích v Praze, některé x 2. Čekali jsme to dramatičtější.

Jinak Dubaj rozhodně stojí za vidění, ze všeho, co jsme viděli, nám spadla čelist úžasem. Jsou fakt nepředstavitelní megalomani. Sice byly kvůli Ramadánu přes den zavřené všechny restaurace a globální fast foody (což nás i přes varování trochu překvapilo), a zavřeno mělo i dost non-food obchodů na trhu, ale supermarkety fungovaly celý den. Vzhledem k tomu, že jsme tam jeli za architekturou, ne za zábavou a vybavili jsme se jídlem a pitím, tak nám to nijak zvlášť nevadilo.

Taky by Vás mohl zajímat poznatek ohledně oblečení během Ramadánu, kdyby to v budoucnu chtěl nějaký Váš klient vědět. Všude varují, že nic těsného, průhledného, žádné krátké kalhoty ani rukávy, natož úzká ramínka, ale není to pravda, pokud teda nejdete přímo do mešity. Já jsem se po všech těch varováních obalila do toho pekelného horka do všech možných šálů, pašmín a volných tunik, abych nevyčnívala :-) Ale všichni ostatní turisti v naší skupině na prohlídce, i těch pár, co jsme potkali na ulici nebo v obchodech, byli oblečeni jako na pláž a nikdo se na ně ani nepodíval. Myslím, že Dubaj je v tomhle ohledu už velmi turistická a u turistů to zcela tolerují. Ale je pravda, že pít (vodu) se na ulici neodvážil opravdu nikdo, i my jsme se s vodou schovávali do odchodů. :-)

Jo a business letenka bylo teda vážně skvělé překvápko. ;-)

Ještě jednou děkujeme za zařízení a zhruba za rok se možná zase ozveme, pokud okolnosti dovolí.

Pěkný den.

19.8.2010, Valterovi

Zobrazit více

Podobný hotel

Letová spojení na Maurícius

Bc. Petra Melková
The Oberoi
„Hotel jsem osobně navštívila.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.